בית ליד הים

תמונה של הספר בית ליד הים

מחבר: דבי מקומבר, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: מור רוזנפלד, מס' עמודים: 359.

הסקירה שלי:

סיפור רומנטי, קליל וזורם שסיימתי בכמה שעות. הוא קצת קיטשי עם הפי אנד וזה בדיוק מה שהתאים לי עכשיו.

אנני עברה טרגדיה משפחתית ונותרה לבדה בעולם. בניסיון לשקם את חייה, היא מחליטה לנסוע למקום רחוק שבו נהגה בעבר לבלות חופשות קיץ עם משפחתה.

אנני עוברת לגור בעיירה אושנסייד שלחוף האוקיינוס השקט, המקום שבו חוותה רגעי אושר בילדותה.

היא שוכרת בית ליד הים ומנסה להתחיל בחיים חדשים. היא מוצאת עבודה במרפאה ומשמשת עוזרת לרופא. במרפאה היא פוגשת מטופלים שונים, נקשרת אל חלקם ועוזרת להם גם בתחומים שמעבר לתחום התמחותה.

יום אחד היא פוגשת את קיטון. קיטון הוא גבר גבוה ושתקן והוא נמצא לצידה, עוזר לה בעבודות הגינון של ביתה, שולח לה מחוות רומנטיות קטנות וגורם לה לתחושת ביטחון. הוא אמנם ממעיט בדיבורים אבל עצם היותו לצידה מעניק לה נחמה ותמיכה שהיא כך כך זקוקה להם.

קיטון פגש אותה פעם אחת בחייו לפני הרבה שנים כשהייתה עם משפחתה בחופשה. הוא התאהב בה ממבט ראשון אבל לא מצא את האומץ להתקרב אליה. עכשיו יש לו הזדמנות נוספת לנסות.

לאט לאט מתפתח ביניהם קשר של חברות ואהבה. הוא משתף אותה בילדותו הקשה והיא נפתחת אליו.  קיטון מאד מפחד להיקשר שמא ייעזב וכשאנני מתקבלת ללימודי רפואה ומתכננת לעזוב את העיירה, עומדת בפניה החלטה קשה וגורלית, היא צריכה להחליט האם לעזוב את העיירה למען קריירה או האם להישאר עם אהוב ליבה.

מה תהיה ההחלטה של אנני? מה יעלה בגורל הזוגיות עם קיטון?

תקראו ותגלו.

יש עוד שתי דמויות שסיפורן מובא בספר, סיפורו של החבר של קיטון ושל האישה שהשכירה את של הבית שלה לאנני, אישה קשה ולכאורה נטולת רגשות שעברה חיים לא פשוטים ולא יצאה מהבית מספר שנים. אנני מנסה להתחבר איתה וחווה הרבה קשיים בדרך. גם כאן יווצרו חיבורים מיוחדים ומרגשים בין אנני והחבר לבין האישה.

סיפור על אובדן, על שיקום, על חברות ועל כוחה של האהבה לרפא את הפצעים. ממליצה בחום!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

אנני לא האמינה שהיא תצליח להתאושש. היא עברה את הגרוע מכול – טרגדיה משפחתית שזעזעה את כל עולמה. אבודה ולבדה בעולם, היא בורחת אל המקום היחיד שממלא אותה שמחה, המקום היחיד שאי פעם גרם לה אושר: העיירה אושנסייד שלחוף האוקיינוס השקט, שם בילתה חופשות קיץ רבות עם משפחתה.

אט אט, כשברקע רחש הגלים מול ביתה הקטן, אנני מתחילה לאסוף את השברים. היא מוצאת עבודה חדשה, מגדלת ירקות בגינה, ומקשיבה לסיפוריהם של אנשי העיירה. על חוף הים היא פוגשת שוב את קיטון הגבוה והשתקן, שזוכר את אנני מגיל 14, אז ראה אותה פעם אחת על החוף, ושערה הערמוני וחיוכה הרחב שבו את לבו. אנני מוצאת בו נחמה וביטחון, ומגלה שהיא נמשכת אליו יותר ויותר. אך כאשר היא מתקבלת ללימודי רפואה, היא מוצאת את עצמה נקרעת בין המסע החדש שמצפה לה לבין זרועותיו החמות של הגבר שהיה לה לבית.

בית ליד הים הוא רומן מחמם לב על היכולת האנושית שלנו להשתקם גם לאחר שעולמנו מתרסק, ועל כוחות הריפוי הטמונים באהבת אמת.

דבי מקומבר היא מהסופרות האמריקאיות המצליחות בעולם. ספריה נמכרו עד כה בעשרות מיליוני עותקים. בית ליד הים כיכב שבועות רבים ברשימת רבי המכר של הניו-יורק טיימס.

תגובות

תגובות