בינתיים לתמיד

תמונה של הספר בינתיים לתמיד

מחבר: ענבל כהן-זיליאני, הוצאה לאור: הוצאת א(ה)בות, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 252.

הסקירה שלי:

סיפור אהבה רומנטי עם ניחוח איטלקי. סיפור חמוד, קליל, מומלץ למי שאוהב את הז'אנר.

הגיבורה היא אן מוריני. אן בת 34, רווקה. היא עובדת במשרד רואי חשבון. אן היא בחורה של מסגרות, "חננה" כזאת. לא מזמן נפרדה מבן זוגה לאחר שגילתה שהוא בוגד בה.

שבורה ועצובה, היא עוזבת למילאנו כדי להתנתק מהעבר ולנסות להתחיל מחדש את חייה כשהיא כבר לא מאמינה באהבה ומפחדת להיפגע שנית.

אחד השכנים שלה מרעיש בלילה, היא מחליטה לעלות לדירתו ולבקש שקט. בפתח עומד תומס, גבר מקועקע, שעושה מה שבא לו, דוגל בחופש, בדיוק ההיפך מכל מה שהיא מחפשת. בין השניים נדלק ניצוץ ולאט לאט נרקמת ביניהם מערכת יחסים. הם חווים עליות וירידות, הם מאד שונים זה מזו.

תומס נפתח בפניה ומספר לה על עברו הלא קל ואן לומדת להכירו ומספרת על עצמה ועל האכזבות שחוותה בחייה, כולל מאביה וממערכת יחסים שכשלה.

בעקבות ההיכרות עם תומס, אן לומדת להכיר את עצמה, את רצונותיה ואת הצורך בשינויים כדי לקבל את האחר והשונה. היא מבינה שהיא צריכה להשתנות כדי לזכות באהבה.

היא מבינה שהיא צריכה להשתנות כדי לזכות באהבה.

כשנראה שהכל מתקדם בדרך הנכונה, קורה משהו לא צפוי ונראה כי מערכת היחסים ביניהם לא תשרוד.

מה קרה והאם יצליחו השניים לגשר על הפערים ביניהם? איזה עתיד צפוי לאן ותומס? האם האהבה תנצח?

תקראו את הספר ותגלו. ספר שבהחלט מתאים לחופשה, כמה שעות של הנאה, ממליצה!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

סיפור על אהבה בטעם איטלקי סוחף ומרגש, על הסתכלות בכוכבים והכמיהה לאושר.

בגיל 34 הגשימה אן מוריני את כל היעדים אותם הגדירה לעצמה בדיוק רב; משרה בכירה במשרד רואי חשבון יוקרתי, קומץ חברים טובים וחיים שאין בהם משום הפרת הסדר. חייה היו תמיד מסודרים היטב בתבניות ברורות ומתוכננות מראש. מאז ומעולם היא עשתה כל מה שציפו ממנה, כל מה שהתבקש. מה שנותר לה הוא רק למלא את תבנית הנישואין, המשפחה והילדים.

בגידה מנפצת את תמונת הזוגיות המושלמת שאן יצרה והחזיקה בה. היא אורזת את חפציה, עוזבת הכל מאחור ונוסעת למילאנו, העיר האהובה עליה, אך גם שם רדופת פחדים וזכרונות העבר אן עדיין מרגישה בודדה.

תומס אמורטי, השכן החדש של אן, הוא כל מה שהיא לא רוצה בגבר. פרחח חסר אחריות, הוא חי את החיים שאן מעולם לא חוותה. יין טוב, אוכל משובח וחופש הם כל מה שהוא צריך. אלא שאז מופיעה אן בפתח ביתו והחיים מקבלים תפנית לא צפויה ולאו דווקא רצויה.

אבל החיים הם לא רשימת הישגים מסודרת, והמפגש בין השניים מחייב את אן להסתכל על אמיתות חייה. מי היא, מה מעכב אותה ומה היא באמת רוצה.

המסע של אן לעבר עצמה, לעבר האהבה, מפגיש אותנו הקוראים עם אמיתות חיינו, עד כמה אנחנו מוכנים להשתנות כדי לקבל את מה שאנחנו באמת צריכים.

ענבל כהן זיליאני כותבת ברגישות ובכנות על הדרך שעלינו לעבור כדי למצוא אהבה, לעצמנו.

תגובות

תגובות