בארבע ידיים

תמונה של הספר בארבע ידיים

מחבר: ענבל אלמוזנינו, הוצאה לאור: U ספרות שנוגעת, תרגום: לא רלוונטי, מס' עמודים: 507.

הסקירה שלי:

וואו איזה ספר מבריק ומצויין! אין ספק שנעשתה פה עבודת תחקיר מקיפה והושקעה בו המון מחשבה.

זהו מותחן פסיכולוגי אפל וחושני, סיפור מורכב עם המון גילויים וטוויסטים בשילוב סיפור אהבה יפהפה מלא בתשוקה ורגש. הספר מרתק מהעמוד הראשון ועד האחרון. נהניתי מכל רגע.

הכתיבה של ענבל רהוטה, השפה יפה ועשירה ועם זאת הספר נהיר ובגובה העיניים. ממש הרגשתי שאני צופה בסרט מתח מעולה. הפרקים קצביים וקולחים והספר נקרא בנשימה אחת. מזמן לא קרה לי שכל היום חיכיתי כבר להגיע הביתה ולהישאב לתוכו. שאפו ענבל!
זהו ספרה השלישי של ענבל אלמוזנינו. אהבתי מאד את ספריה הקודמים: אנג'ל וגבריאל, אך אין ספק שהספר הנוכחי הוא עליית מדרגה וכמובן שאני ממליצה עליו מאוד ובחום!

הגיבורה הראשית היא סמנתה רדפילד, המכונה סאם. סאם היא עיתונאית חוקרת בעיתון ה"דיילי בוסטון" במדור הפלילים. כאשר שלוש נערות בנות טובים נחטפות משטח בית ספר פרטי בניו יורק, סאם נשלחת לשם בדחיפות על מנת לסקר מהשטח ובזמן אמת את השתלשלות האירועים וחוברת למחלקת פשעים חמורים במטה המשטרה.

סאם מתחייבת להעביר את כל הכתבות לאישור של מפקד המחלקה, ג'ייקוב טורס, לפני פרסומן בעיתון.

כשסמנתה פוגשת את ג'ייקוב טורס, היא מופתעת לגלות שהם נפגשו בעבר לפגישה אינטימית חד פעמית בפאב כששניהם היו בתקופה קשה בחיים, בודדים ומדוכאים. מסתבר שהמשיכה שהייתה קיימת ביניהם אז, קיימת גם היום אבל עכשיו הם צריכים לעבוד בשיתוף פעולה וזה בכלל לא פשוט. בין השניים מתגלעים חילוקי דעות ומריבות על רקע מקצועי. שניהם אנשים חזקים, מבריקים, בעלי אגו, מוכשרים ועקשנים.

במהלך החקירה, סאם מגלה פרטים מהותיים ומתלבטת בין שמירת אמונים ואתיות מקצועית לנחקרים שחשפו בפניה את הפרטים לבין חובת השקיפות כלפי ג'ייקוב. ההתלבטות האם לשתפו בגילויים גורמת לה לתסבוכת מהותית שבהמשך אף תסכן את חייה.

לסמנתה יש עבר לא קל, הוריה נעלמו כשהייתה קטנה והיא גדלה אצל דודה רוברט, ששימש לה תחליף לאב ואצל בת זוגתו קתרין, שהייתה לה חברת נפש. סמנתה מפחדת ליצור מערכת יחסים מחשש שמא תיפגע, יש לה חרדת נטישה. אמנם בתקופה האחרונה היא החלה קשר עם גבר שמאד אוהב אותה, אבל ברגע שפגשה את ג'ייקוב, היא כבר לא בטוחה מי הגבר שהכי מתאים לה.

אהבתי מאד את הדמות של ג'ייקוב, הוא מבריק וג'נטלמן אמיתי, "גבר גבר", רגיש, דואג, אוהב וזה בניגוד לדמות הגבר בהרבה ספרים אחרים שקראתי.

גם סמנתה היא גיבורה מדהימה, אישה חזקה שעומדת על שלה, מצליחנית ולוחמנית, גם זה בניגוד להרבה דמויות נשיות עליהן קראתי.

במהלך הקריאה צעקתי, התרגשתי וגם בכיתי. לרגע לא צפיתי את ההתפתחויות, הסוף הולם בך בכל הכוח וכמו ברוב ספרי המתח המשובחים נסגרים הקצוות בצורה מדוייקת ומהודקת בדיוק כמו שאני מצפה ואוהבת. עם כל המתח והפחד לאורך הסיפור, נשארתי נפעמת בסיומו. אם אתם רוצים לחוות אותו כמוני, רוצו לקרוא!
ממליצה בחום!

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

חטיפתן של שלוש נערות, בנות טובים, משטחו של בית ספר יוקרתי במנהטן מעוררת אימה וגעש תקשורתי בארה"ב.

סמנתה רדפילד, עיתונאית חוקרת במדור הפלילים בעיתון ה"דיילי בוסטון", נשלחת מטעמו לניו־יורק כדי לכסות את ההתפתחויות בפרשה. הודות למוניטין שצברה ובזכות קשריה, מצליחה סאם ליצור אינטראקציה דינמית עם מחלקת הפשעים החמורים שבמטה המשטרה, ולקבל לידיה את הידיעות המעודכנות להתרחשויות שהולכות ומסתעפות.

בתמורה, מתחייבת סאם לשקיפות מלאה בסיקוריה – היא נדרשת להעביר את כתבותיה העתידיות לבחינה תחת עיניו הקפדניות של מפקד המחלקה, ג'ייקוב טורס.

למורת רוחו ובלית ברירה משלים הצ'יף עם נוכחותה של סאם. בין השניים קיים עבר אניגמטי, וההיתקלות הפתאומית מעוררת עוינות ואינטריגות על רקע מקצועי ואישי מצד אחד, ומשיכה עזה ובלתי נמנעת מצד שני.

סאם מנסה לאתר כיוונים חדשים כדי להעניק עומק וגוון לאייטמים יוצאי-דופן. כך נחשף בפניה פרט אקוטי אשר גורם למפנה מטריד ורציני במהלך החקירה. לימים, הוא יעמיד אותה בסכנה הנרקמת מאחורי גבה, נושפת בעורפה, ומאיימת על חייה.

העלילה המתרחשת במשכם של שלושים ימים, חופנת בתוכה רומן מורכב וסוער. היא נוגעת בנימים החשופים שבדינמיקה שבין אנשים, ובמיוחד במשמעות החיים שאנחנו מעניקים לעצמנו על רקע היותנו בני-תמותה.

בכתיבה קולחת רקחה המחברת סיפור המתעתע בגבולות המציאות, מעמיד סימני שאלה על האבחנות הדקות שבין טוב לרע, מערער את ההבדלים שבין השפיות לשיגעון, וחוקר את הקשר שבין אמון לאהבה.

"בארבע ידיים" הוא מותחן אפל וחושני, עוצר נשימה, הנע בהתפתחויות בלתי צפויות ובקצב מהיר ומסחרר לכל אורכו. גם בסיומו הוא עוד ממשיך ומהדהד.

 

ענבל אלמוזנינו בת 42, נשואה ואם לשני בנים. "בארבע ידיים" הוא ספרה השלישי. קדמו לו הספרים: "אנג'ל" ו"גבריאל" שהפכו לרבי מכר, כיכבו ברשימות עיתון "הארץ", וזכו לביקורות נלהבות מהסוקרים ומהקוראים.

תגובות

תגובות