אשת סודו

תמונה של הספר אשת סודו

מחבר: שרלוט פילבי, הוצאה לאור: תכלת הוצאה לאור, תרגום: נעמה תורן, מס' עמודים: 416.

הסקירה שלי:

ספר מצויין! רומן פסיכולוגי מלא טוויסטים והפתעות, מותח ומעניין לכל אורכו.

זהו סיפור על אישה שחיה חיים כפולים ונאלצת לשקר לקרובים לה מכיוון שמישהו מאחורי הקלעים, שטוען שבידיו כל האמת, שולט בה.

סיפור על שקרים וסודות ועד הסוף לא ניתן לדעת מי בעצם דובר אמת. אני מאד מקווה שיהיה ספר המשך שיבהיר את הסוף או שאולי בעצם הסוף בכוונה מפתיע ומסתורי.

ספר שלא תוכלו להניח מהיד. ממליצה בחום!

 

אנה נשואה לבעל שמאד אוהב אותה, יש לה עבודה טובה ותאומות בנות שלוש. יום אחד היא עוזבת את בעלה ובנותיה בעקבות קשר עם גבר שמספר לה משהו מפתיע אבל לא מבטיח לה כלום  בקשר ליחסים ביניהם.

מסתבר שאנה נכנסת לסיפור מורכב שמטרתו היא להוציא את האמת לאור ולהעניש את מי שפשע. לאט לאט היא מגלה שעוד אנשים מעורבים בסיפור כולל מג החברה הטובה שלה, המטפלת של בנותיה, בעלה, אביו של בעלה ועוד רבים. כולם משקרים, כולם מסתירים משהו או שאולי הם חושבים שהם יודעים את האמת אבל הכל בעצם שקר?

מי משקר? מי דובר אמת? מהי בעצם האמת? מה יעלה בגורלה של אנה? מיהו אותו גבר ומה הוא הסוד שאותו הוא מגלה לאנה?

כל רגע מתגלה משהו חדש וכל מה שידענו עד כה מתהפך עד לסוף המפתיע שמעורר המון מחשבות.

 

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

בכל בוקר אנה מתעוררת לשגרת חיים מעוררת קנאה: יש לה בעל אוהב, עבודה מוצלחת, תאומות מתוקות בנות שלוש ובית שאפשר רק לחלום עליו. אז איך אישה כזאת נדחפת, ברגע אחד, למהלך שאין ממנו דרך חזרה? מה גורם לה לקום בוקר אחד ולעזוב הכול בלי להביט לאחור? האם ייתכן שהיא עושה את כל זה עבור גבר שלא מבטיח לה דבר?

אשת סודו הוא רומן פסיכולוגי מותח שאי אפשר להניח מהיד. במרכזו, גיבורה חכמה ועצמאית השולטת בגורלה. ואולי מישהו אחר שולט בה, בעצם? האם ייתכן שכל מה שאנה יודעת על העולם הוא טעות? האם היא מספרת לה (ולנו) את כל האמת, או שאולי היא בכלל לא יודעת מהי האמת?

אשת סודו עוסק בשקרים, בסודות ובמניפולציות רגשיות. כמו אנה, גם אנו הקוראים נופלים בפח שוב ושוב, עד לסוף המפתיע.

שרלוט פילבי, 37, היא עיתונאית ועורכת. פילבי היא נכדתו של הסוכן הבריטי הכפול קים פילבי, שריגל למען ברית המועצות בזמן המלחמה הקרה. לדבריה, סיפור חייו של סבה הביא אותה לכתיבת רומן זה, שזכה לשבחים מיד עם צאתו לאור.

תגובות

תגובות