אשתו של מגדל התה

תמונה של הספר אשתו של מגדל התה

מחבר: דיינה ג'פריס, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: עידית שורר, מס' עמודים: 432.

הסקירה שלי:

סיפור מרגש על החלטות גורליות, על אהבה ואימהות, המתרחש בציילון הקולוניאלית בתקופה של תהפוכות פוליטיות וחברתיות.

נהניתי מאד מהקריאה, ממליצה בחום!

מסופר על בחורה בת 19, גוונדולין (גוון), שמתחתנת עם לורנס, בחור אלמן המבוגר ממנה בכשמונה עשרה שנים. היא מפליגה מאנגליה לציילון לחיות עם בעלה ומשפחתו. היא מגיעה לבית מפואר עם משרתים וחיה ברווחה אולם היא בודדה, לורנס עסוק מאד בעבודתו במטעי התה ובקושי מקדיש לה זמן.

בנוסף, גוון מגלה שהמשרתים מרוחקים ממנה ולא מרבים לדבר, היא רואה דלתות נעולות וארגזים ישנים חבויים ומבינה כי קרה משהו בעבר שכולם מנסים להסתיר ממנה. לאט לאט היא מגלה פרטים על אשתו הקודמת של בעלה ובנו מנישואיו הקודמים, סודות נחשפים.

גוון נכנסת להריון ויולדת בביתם כאשר המשרתת שלה מיילדת אותה. בלידה קורה משהו וגוון נאלצת לקחת החלטה קשה שתשפיע על מהלך חייה ולא תיתן לה מנוחה לעולם. היא שומרת את הסוד מבעלה כדי לשמור על יחסי זוגיות טובים אבל מסתבר שלחיות עם סוד כזה כמעט בלתי אפשרי. אשת סודה היחידה היא המשרתת שיילדה אותה.

לאותה החלטה גורלית הגיעה גוון  גם בגלל החשד שלה שבעלה בוגד בה עם מאהבת שהיה לו רומן איתה לפני נישואיו לגוון. גוון מסיקה מסקנות מוטעות ופועלת על פיהן, דבר שיגרום לה לאי שקט לשארית חייה.

החיים של הזוג לא קלים. גוון ובעלה ידעו גם ימים של קשיים כלכליים ומשברים בזוגיות.

גוון דואגת לעובדים השחורים במטעים, היא עוזרת לעובד שנפצע ומעוררת מהומות.בהמשך היא תנסה לפעול למען שיפור תנאי העובדים ותעורר התנגדות גם מצד בעלה.

מה הסוד שגוון שומרת מבעלה? האם בעלה יגלה אותו? מה יעלה בגורל היחסים בין גוון לבעלה?

תקראו ותגלו.

סיפור על אהבה חזקה, על סודות, על גזענות ואפלייה. זה לא ספר "גדול" אבל בהחלט ספר מעניין ונעים לקריאה, ממליצה בחום!

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

גוונדולין הופר בת התשע-עשרה יוצאת לחיים חדשים. היא מפליגה בספינת קיטור מאנגליה לציילון כדי להתאחד עם הגבר שלו נישאה בנישואי בזק. אך לאכזבתה, בעלה הטרי לורנס נראה מרוחק ועגמומי ושקוע רובו ככולו בעבודה. גוון הסקרנית ומלאת החיים מגיעה אל ביתה החדש והמפואר, השוכן בלב מטעי התה שמהם עושה בעלה את הונו, ומגלה משרתים מסתוריים, דלתות נעולות וארגזי מטען מאובקים הצופנים בחובם רמזים על אירועים מן העבר שמישהו כנראה רוצה מאוד להסתיר.

כשגוון נכנסת להיריון האושר מציף אותה ואת לורנס, ובני הזוג מצפים בקוצר רוח להולדת התינוק או התינוקת. אך כשהמיילדת מביאה אל היולדת את פרי בטנה, על האישה הצעירה להגיע להחלטה נוראה – החלטה שיהיה עליה להסתיר מבעלה בכל מחיר ואשר תשפיע על מהלך חייה לעולמים.

ברומן היסטורי מרתק רוקמת דיינה ג'פריס סיפור אהבה מרגש וסוחף וחושפת בפני הקוראים את החיים בציילון הקולוניאלית, העומדת על סף עצמאותה, בתקופה של זעזועים חברתיים ופוליטיים.

דיינה ג'פריס, שנולדה במלזיה, עברה לאנגליה בגיל תשע אך אהבתה לדרום-מזרח אסיה לא פסה מעולם. היא כתבה עד כה ארבעה רומנים היסטוריים, המתבססים על תחקירי שטח שמהם היא נהנית מאוד. אשתו של מגדל התה היה לרב-מכר באנגליה, ותורגם ל-25 שפות.

תגובות

תגובות