אפשרויות של שנינו

תמונה של הספר אפשרויות של שנינו

מחבר: לורה בארנט, הוצאה לאור: כתר ספרים, תרגום: עידית שורר, מס' עמודים: 416.

הסקירה שלי:

איזה ספר מקסים! בעצם, שלושה סיפורים שונים בספר אחד: שלוש אופציות אפשריות כתוצאה ממקרה אחד. אהבתי מאד את הרעיון, מתוחכם, מורכב ומעורר הרבה מחשבות. ממליצה בחום!

איווה, בחורה צעירה, רוכבת על אופניים בדרך ללימודים, נתקלת במסמר שגורם לה לפנצ'ר בגלגל. ג'ים, סטודנט כשרוני לציור שעובר בדרך, עוזר לה והם מתאהבים ממבט ראשון. ג'ים מזמין אותה אליו.

מרגע זה הסיפור מתפצל לשלוש אופציות אפשריות:
1. אווה מסכימה להצעתו של ג'ים והולכת איתו לביתו. ג'ים ואיווה מתאהבים, כל אחד עוזב את בן/בת זוגו הנוכחי, הם נישאים וחיים ביחד.

2. אווה מסרבת להצעתו של ג'ים וחוזרת לביתה. היא מספרת לבן זוגה הנוכחי, דיוויד, על התקרית באוניברסיטה, נשארת עם דיוויד ומתחתנת איתו. במקביל, ג'ים נשאר עם בת זוגתו, ורוניקה.

3. אווה הולכת עם ג'ים לפאב סמוך למקום הארוע. למרות שהם מתאהבים ומוצאים חן אחד בעיני השנייה, איווה מרגישה מחוייבות כלפי בן זוגה הנוכחי, דיוויד, ומחליטה להישאר איתו ולוותר על ג'ים. איווה ודיוויד מתחתנים.

גם בתוך כל אחת מהאופציות, חלות התפתחויות: בגידות, פרידות, התאהבויות. בכל אופציה הם מקימים משפחה, נולדים ילדים, מפתחים קריירות וממשיכים בחייהם, כאשר הגורל מאתגר אותם כל פעם מחדש.

סיפור מורכב שמלמד אותנו איזה השפעה מרחיקת לכת יכולה להיות לארוע קטן אחד בחיינו.

סיפור על הדרך הקשה שצריך לעבור בכדי למצוא אהבה אמיתית, על בחירות  והחלטות קטנות שאנחנו מקבלים מבלי שאנו יכולים לצפות את השפעתן בעתיד.

מכיוון שהסיפורים הולכים ומסתבכים, אני ממליצה להכין פתק עם שלוש האופציות כדי שיקל על הקריאה. תהנו!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

איווה, צעירה נאה ודקת גזרה, רוכבת על אופניים ונתקלת במסמר חלוד. לעזרתה חש ג'ים, סטודנט כחול עיניים בעל נטיות אמנותיות. הם מתאהבים. אילו לא היתה נתקלת במסמר, איווה היתה ממשיכה בשגרת יומה עם דייוויד, אהובה השחקן המבטיח שעתיד לשאת אותה לאישה, כשהיא אינה מודעת כלל לאירוע הקטן שהיה יכול לשנות את חייה.
אבל מה היה קורה אילו איווה וג'ים היו נישאים? ומה היה קורה אילו נישאה איווה לדייוויד? ומה היה קורה לו? והיא, כמה כאב וכמה בדידות עליה לשאת לפני שתטעם אהבת אמת?
אפשרויות של שנינו הוא ספר על החלטות שאנחנו מקבלים לאורך חיינו, בלי שנוכל לשער את השלכותיהן. על בחירות, על ויתורים ועל המחירים שהם גובים.
זהו ספר הביכורים של לורה בּארנֶט. הוא זכה לשבחי הביקורת, ונמכר ל-24 מדינות.

תגובות

תגובות