אנחנו

תמונה של הספר

מחבר: דיוויד ניקולס, הוצאה לאור: כנרת זמורה דביר, תרגום: שואל לוין, מס' עמודים: 400.

הסקירה שלי:

זה ספר נוסף של הסופר שכתב את “יום אחד” שמאד נהניתי לקרוא. בגב הספר כתוב “לא יאומן – ספר שמצליח להתעלות על יום אחד!!!” ולכן באתי עם ציפיות גבוהות וקצת התאכזבתי.

בשורה התחתונה אהבתי מאד את הרעיון של הספר ונקשרתי מאד לגיבור אבל בדרך היו תיאורים מפורטים, השתעממתי והיו רגעים שחשבתי אף לנטוש. מאד סקרן אותי מה יהיה סוף הסיפור ובסה”כ אני שמחה שהמשכתי. בסופו של דבר זה ספר שהשאיר לי טעם טוב.

דגלאס וקוני נשואים הרבה שנים. בתם הבכורה נפטרה זמן קצר לאחר הלידה והם מגדלים בן שעומד לעזוב את הבית לצורך לימודים.

דגלאס הוא ביוכימאי מחונן וחנון רציני ואילו קוני היא אמנית, הם מאד שונים זה מזו אבל מאד אוהבים.

קוני מתעוררת יום אחד ומודיע לבעלה כי היא רוצה לעזוב אותו. דגלאס אוהב אותה מאד והוא בהלם. הוא מתכנן טיול משפחתי של פעם בחיים בכדי לנסות להחזיר את אשתו אליו ולזכות באהבה של בנו שמרגיש כי אכזב את אביו.

באמצע הטיול יש ריב בינו לבין בנו, הבן עוזב אותם וממשיך לטייל לבדו עם בחורה שהכיר, קוני חוזרת הביתה ואילו דגלאס מחליט להמשיך לטייל לבדו כדי למצוא את בנם ולהחזירו הביתה. העניין מסתבך באופן מפתיע עד לסוף המפתיע לא פחות שמשלב בתוכו המון אופטימיות לעתיד לבוא.

יש בספר שילוב של קטעים מצחיקים, קטעים עצובים, אמירות ותובנות מהחיים. זהו סיפור על השיגרה שבחיי הנישואין, השחיקה בזוגיות, אהבה חזקה, יחסי הורים-בנים, אכזבות, תקווה ואופטימיות.

הסיפור מסופר ע”י דגלאס. הסיפור נע בין הווה – הטיול ברחבי אירופה (פריז, אמסארדם, מינכן, ונציה, פירנצה, מדריד וברצלונה), לבין העבר – סיפור ההיכרות עם אשתו, הנישואין, הלידות.

הרעיון יפה והסיפור מרגש אבל כמו שכתבתי יש המון תיאורים שלי אישית הפריעו. בסך הכל אני נהניתי ממנו. ממליצה לקרוא!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

דגלאס פטרסן מבין את הצורך של אשתו "לגלות את עצמה מחדש", עכשיו, כשבנם עוזב את הבית. הוא פשוט חשב שהם יגלו את עצמם יחד. אז כשקוני מודיעה שהיא עומדת לעזוב אותו, הוא מחליט להפוך את החופשה המשפחתית האחרונה לטיול של פעם בחיים: טיול שיקרב ביניהם וישיב לו את הוקרת בנו. טיול שיגרום לקוני להתאהב בו מחדש.

המלונות הוזמנו, הכרטיסים נקנו, הלו"ז תוכנן והודפס.

מה כבר עלול להשתבש?

דיוויד ניקולס הוא סופר ותסריטאי בריטי שחי בלונדון. הוא למד במכללת ברטון (יחד עם קולין פירת') והיה שחקן (תחת השם דיויד הולדווי) הוא שיחק גם בתיאטרון הלאומי המלכותי. הוא תסריטאי שבין הפרויקטים שלו ניתן למצוא הפיכת "מהומה רבה על לא דבר" לסדרה ב-BBC, ועיבוד לסרט של "תקוות גדולות" שזכה ב-"Brit List", כתסריט הטוב ביותר מחוץ לארצות הברית.

ספרו הקודם יום אחד זכה לביקורות מהללות, הפך לרב_מכר מיד עם צאתו לאור ועובד לסרט קולנוע מצליח. עד כה נמכרו ממנו מעל מיליון עותקים.

ביקורות על אנחנו

"לא יאומן — ספר שמצליח להתעלות על 'יום אחד'!!!"

הטיימס

"מצחיק, עצוב, עדין ונדיב… גדוש אמירות מבריקות על החיים, אמנות ואינסוף האפשרויותלאכזבה אנושית… לכל מי שרוצה לדעת מה קורה אחרי 'מאז הם חיים באושרועושר'!"

סאנדיי טיימס

ביקורות על יום אחד

"רומן רומנטי עם גימיק, אבל הגימיק פשוט עובד. יש בו אמירה מקורית על החיים בעידן המודרני."

רן בן-נון, ידיעות אחרונות

"לכאורה קראנו כבר לא מעט ספרים כאלה… אבל יש ב'יום אחד' דבר שמבדיל אותו מאחרים: הוא לא צפוי. הדמויות שלו משתנות, מתפתחות, וגם מאזן הכוחות ביניהן משתנה שוב ושוב."

ענת בר-לב אפרתי, לאשה

תגובות

תגובות