אנונימיות מובטחת

תמונה של הספר אנונימיות מובטחת

מחבר: גריר הנדריקס ושרה פקאנן, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: גיא הרלינג, מס' עמודים: 400.

הסקירה שלי:

ספר מתח פסיכולוגי מצויין! הספר מעניין מהעמוד הראשון, ההתפתחויות מפתיעות, לא יכולתי להניח מהיד.

ג'סיקה מתפרנסת בקושי כמאפרת ועוברת מלקוחה ללקוחה. יום אחד דרך אחת הלקוחות שלה, היא מגלה כי דרושות נשים בגילאי 18-32 למחקר על אתיקה ומוסר שעורכת אישה מסתורית "ד"ר שילדס", פסיכולוגית במקצועה.

מכיוון שמובטח תשלום גבוה, ג'סיקה מתלהבת ומחליטה להשתתף בניסוי הפסיכולוגי הכולל שאלות בנושאים של אתיקה ומוסר.

בהתחלה השאלות פשוטות כמו "האם את מסוגלת לשקר בלי לחוש אשמה?" אבל לאט לאט השאלות נעשות חודרניות ומלחיצות והיא מרגישה שד"ר שילדס באמת מכירה אותה ואת סודותיה הכמוסים.

בהמשך כשהיא נשאלת שאלות כמו האם היא פגעה באדם שיקר לה והאם עונש אמור תמיד להתאים לסוג הפשע, ד"ר שילדס מתעתעת בה והיא נכנסת לחרדות ולא בטוחה כבר מה היא חוותה באמת ומה ד"ר שילדס גורמת לה לחשוב שחוותה.

ד"ר שילדס נוברת בנפש של ג'סיקה ובשלב מסויים גם עוברת לפגישות פרונטאליות עם ג'סיקה ושולחת אותה למשימות מוזרות הקשורות בפיתוי גברים.

ג'סיקה חושדת, היא מחליטה לחקור אודות ד"ר שילדס ומגלה עולם שלם של אובססיה וקנאה, שקרים ומניפולציות שעלולות להוביל לתוצאות הרסניות.

מה מגלה ג'סיקה? מיהי ד"ר שילדס המסתורית ומה מטרות המחקר שלה?

תקראו ותגלו!

אחד הספרים הטובים שקראתי השנה. סיפור מתעתע על אמון, חשדות, קנאה ותשוקה.

 

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

"דרושות נשים בגילאי 32-18 להשתתפות במחקר על אתיקה ומוסר. תשלום נדיב. אנונימיות מובטחת".

כשג'סיקה (ג'ס) פֵריס מסכימה להשתתף בניסוי פסיכולוגי על אתיקה ומוסר שעורכת ד"ר שילדס המסתורית, היא חושבת שכל מה שתצטרך לעשות הוא לענות על כמה שאלות, לקחת את הכסף וללכת לדרכה.

שאלת מס' 1: האם את מסוגלת לשקר בלי לחוש אשמה?

אבל כשהשאלות נעשות יותר ויותר חודרניות ומלחיצות ולאחר שהניסוי עובר מהמעבדה לעולם האמיתי, ג'ס מתחילה להרגיש שד"ר שילדס יודעת מה היא חושבת… ומה היא מסתירה.

שאלה מס' 2: האם פגעת פעם עמוקות באדם שהיה חשוב לך?

ככל שהפרנויה של ג'ס גוברת היא מבינה שהיא כבר לא יכולה לדעת מה בחיים שלה אמיתי ומה מניפולציה של ד"ר שילדס. כשהיא לכודה ברשת של הונאה וקנאה מגלה ג'ס עד מהרה שיש אובססיות שעלולות להיות קטלניות.

שאלה מס' 3: האם עונש אמור תמיד להתאים לפשע?

אנונימיות מובטחת, ספרן השני של מחברות רב-המכר העולמי "הבעל של שתינו", הוא מותחן מטלטל על ספקות ותשוקה ועל מידת האמון שאפשר לתת באחרים. על "הבעל של שתינו" נכתב ב"ידיעות אחרונות", "מותחן מהמעולים בסוגו: ספר מועך-קרביים ומוציא מהדעת שבו לא ניתן להיות בטוחים בשום דבר – וזה נפלא."

שרה פקאנן – לפני שנהפכה לסופרת עבדה כעיתונאית חוקרת, ומאמריה זיכו אותה בפרסים ופורסמו בעיתונים "הוושינגטון פוסט", "יו-אס-איי טודיי" ורבים אחרים. היא אם לשלושה בנים וחיה בסמוך לוושינגטון די-סי.

גריר הנדריקס – לפני שנהפכה לסופרת עבדה במשך שני עשורים כעורכת בהוצאת סיימון אנד שוסטר. בעלת תואר שני בעיתונאות מאוניברסיטת קולומביה, ומאמריה פורסמו בעיתונים "הניו יורק טיימס", "אלוּר" ו"פבלישר'ס ויקלי". היא חיה במנהטן עם בעלה ושני ילדיהם.

תגובות

תגובות