אם כבר מדברים על זה

תמונה של הספר אם כבר מדברים על זה

מחבר: קריסטן היגינס, הוצאה לאור: כנרת זמורה ביתן, תרגום: עמית פרדס, מס' עמודים: 383.

הסקירה שלי:

איזה ספר מקסים! קליל, זורם, רומנטי ומלא הומור. נסחפתי לקריאה ולא יכולתי להניח את הספר מהיד עד לסופו האופטימי.

סיפור מרגש על אישה שעוברת מסע מלא טלטלות, נפילות ועליות שבמהלכו היא לומדת להכיר את עצמה, להתמודד עם הפצעים מהעבר ולקבל אותה כפי שהיא.

סיפור על מערכות יחסים, על בגידה, על משברים, על התמודדות עם אובדן, על אהבה ומשפחה.

ממליצה בחום!

נורה זכתה במלגה בזכות הצטיינותה בלימודים בבית הספר אבל נאלצה לברוח ממקום מגוריה בעיירה באי סקאפר בעקבות מה שארע אחרי זכייתה.

בעקבות זכייתה במלגה, היא למדה רפואה וכיום היא עובדת במחלקת גסטרו בבית חולים בבוסטון שבו גם הכירה את בן זוגה שעובד כרופא בחדר המיון.

יום אחד היא יוצאת לקנות אוכל לחבריה בעבודה ורכב פוגע בה. היא מועברת לחדר מיון חסרת הכרה ותוך כדי היותה מעורפלת, היא שומעת את בן זוגה מפלרטט עם רופאה קולגה.

כשהיא משתחררת, עדיין פצועה פיזית אבל בעיקר פגועה נפשית מהבגידה של בן זוגה, היא מחליטה לחזור לבית ילדותה ולגור עם אמה ואחייניתה כדי להחלים ולשקם את חייה.

אמה אישה קרירה וסגורה שננטשה על ידי בעלה ונורה רואה בזאת הזדמנות לאחות את הקשר עם אמה ולברר פרטים אודות היעלמותו הפתאומית של אביה האהוב.

גם אנשי העיירה לא מקבלים אותה בחמימות מכיוון שכולם זוכרים את אותו אירוע מכונן לפני שעזבה שהיו לו השלכות קשות ואת היותה נערה לא מקובלת, שמנמנה ודחויה.

נורה צריכה להתמודד עם החשדנות והכעס של חבריה לכיתה מימי התיכון, עם הפצעים מהעבר, עם שאלות פתוחות שנותרו ועם רגשות האשם שגרמו לה לעזוב. היא תעשה הכל כדי לחדש את הקשר עם אמה ועם אחותה שמרצה עונש בכלא, עם אחייניתה ואפילו תקבל הזדמנות חדשה לאהבה.

מהו אותו אירוע שגרם לנורה לברוח מעיירת ילדותה? האם תצליח לשקם את יחסיה עם משפחתה? מה תגלה על אמה שמאד יפתיע אותה? מדוע אביה נעלם בילדותה? מה עלה בגורלו? האם תצליח לשקם את חייה ולאהוב שוב?

תקראו ותגלו. סיפור מקסים עם המון תקווה ותובנות חשובות לחיים.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

ספר מרגש ומלא הומור על הכאב והמורכבות שבחיים, באהבה ובמשפחה

נורה סטוארט נמלטה מעיירת האי הקשוחה והנידחת במיין שבה נולדה בזכות מילגה שזכתה בה. היא סיימה את לימודי הרפואה ועבדה למחייתה בבית חולים בבוסטון כאשר רכב של חברת הדברה התנגש בה. ממיטתה בחדר המיון, כשהיא חושבת שהיא מתה, היא שומעת את החבר שלה מתחיל עם רופאה אחרת. פגועה ופצועה פיזית ורגשית, אין לה הרבה ברירות והיא מחליטה לחזור להתאושש בבית אמה.
אמא של נורה היא לא בדיוק הטיפוס המפנק, ובעיירה שנטשה לפני חמש עשרה שנים לא כולם זוכרים אותה לטובה. בכל מקום היא נתקלת בפנים חשדניים, זכרונות כואבים, כשלונות ואכזבות. אבל נורה לא מוכנה לוותר על הסיכוי האחרון לאחות את הקרעים במשפחתה ולמצוא תשובות לשאלות שרדפו אותה מילדות. באומץ, בסקרנות ובעקשנות היא מקלפת את שכבות החשדנות והכעס, מתמודדת עם האובדן, ומוצאת תקווה ואפילו אהבה.
אם כבר מדברים על זה הוא סיפור מסעה של אישה לקבלה עצמית, והוא מתובל בכל כך הרבה הומור ואהבה, שאי אפשר להישאר אדישים אליו.

קריסטן היגינס פירסמה עד היום כעשרים רבי־מכר בינלאומיים, כיכבה ברשימת רבי המכר של ה"ניו יורק טיימס", והיא עטורת פרסים ותשבוחות. היא זכתה שלוש פעמים בפרס RITA של האיגוד האמריקאי לסופרי הרומן הרומנטי.
היגינס נשואה ואם לשני ילדים. ספרה במחשבה שניה ראה אור בעברית בהוצאת כנרת זמורה והיה לרב־מכר.

תגובות

תגובות