אין מה לראות פה

תמונה של הספר אין מה לראות פה

מחבר: קווין וילסון, הוצאה לאור: עם עובד הוצאה לאור, תרגום: שירי שפירא, מס' עמודים: 245.

הסקירה שלי:

עוד ספר טוב בסדרת הספרים "עין טובה". הספר מאד קריא, הכתיבה זורמת, מלאת הומור ושנינות והסיפור אנושי ומרגש.

הספר מכיל אלמנטים בדיוניים שלי אישית קשה להתחבר אליהם אבל בזכות הכתיבה היפה, בגובה העיניים והרצון לדעת מה יקרה בסוף, זה לא הפריע לי הפעם.

ממליצה בחום!

ליליאן ומדיסון היו חברות טובות לפני שתים עשרה שנה כשלמדו יחד בפנימייה לנערות. בעקבות תקרית מאד לא נעימה שהשאירה צלקות אצל ליליאן, הן נפרדו ומאז לא התראו.

כיום ליליאן קופאית בסופר ומדיסון מנהלת קריירה פוליטית וגרה עם בעלה באחוזה מפוארת.

יום אחד מדיסון כותבת לליליאן שהיא צריכה ממנה עזרה, ליליאן שוקלת ונעתרת להזמנה להגיע לאחוזה ולשמש אומנת לתאומים בני עשר, ילדיו של בעלה מנישואיו הקודמים.

לכאורה נשמע מצויין, משרה לזמן מוגבל עם שכר מאד גבוה אלא שהילדים, לעיתים רחוקות ובאופן בלתי מוסבר, מתחממים יותר מדי. הם רותחים ויוצאת מהם אש מסוכנת.

ליליאן מנסה לכבוש את לב הילדים המוזרים, להתקרב אליהם והיא חווה רגעי כאב, אכזבות וייאוש מול רגעים של קירבה, חום ואושר.

הספר מתאר את היחסים הנרקמים בין ליליאן לילדים, את הדאגה של ליליאן לילדים הזנוחים ואת רגשות החום והאהבה המתפתחים ביניהם.

אחרי תקופה מתרחש אירוע מפתיע שבעקבותיו ליליאן נאלצת לעזוב את האחוזה. מה קרה? מה יעלה בגורלה של ליליאן? מה יעלה בגורל התאומים?

תקראו ותגלו!

הספר מוכיח כי כולם זקוקים למגע אנושי, לחום ואהבה. אם נזכה להם, השמיים הם הגבול. סיפור מלא בתקווה!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

משרת אומנת לשני תאומים בני עשר, בבית משפחה עשירה עד גיחוך, לתקופה מוגבלת ובשכר מופלג. כמה קשה זה כבר יכול להיות?

שתים עשרה שנה חלפו מאז התראו ליליאן ומדיסון בפעם האחרונה, מאז חלקו חדר בפנימייה יוקרתית לנערות. כעת אחת מנהלת קריירה פוליטית מאחוזתה העצומה, והאחרת קופאית משועממת בסופרמרקט "הראשון בחיסכון".  במכתב מסתורי מדיסון קוראת לחברתה לבקר אותה בטנסי. הנערה היפה להכאיב שהייתה מתגנבת לחדרה של ליליאן בלילות זקוקה לעזרתה, וליליאן – הצינית המושבעת – מתרככת ונענית מיד.

על ספה קטיפתית כענן, לצד קנקן תה קר צונן, מדיסון יפהפייה עוד יותר. היא ממתינה שהמשרתים ישאירו אותן לבדן ומגלה לה את הסוד הבועה: שני התאומים מנישואיו הקודמים של בעלה עוברים לגור איתם, והם זקוקים לאומנת. זהו? זה האיום הנורא? ליליאן חושבת בהקלה, היא ממהרת להרגיע את חברתה כשזו עוצרת בעדה לומר דבר נוסף. יש עוד עניין", מדיסון לוחשת, "הם יכולים – לעיתים נדירות כמובן – להתחמם קצת יותר מדי…"

בשנינות ובהומור מלא לב קווין וילסון רוקח סיפור מפגש מצחיק ומופלא, מפתיע לכל אורכו, ובה בעת מוכר עד כאב. בכתיבה פשוטה וחסרת מאמץ הוא מצליח לשכנע אותנו כי הכול אפשרי, כי קשר אנושי הוא המצרך היקר בעולם וכי בכולנו בוערת אש תמה שמסרבת לכבות.

תגובות

תגובות