אהבותיה של אמה

תמונה של הספר אהבותיה של אמה

מחבר: רוית ליפשיץ ציון, הוצאה לאור: הוצאה עצמית, תרגום: לא רלבנטי, מס' עמודים: 364.

הסקירה שלי:

גילוי נאות: את רוית אני מכירה שנים ממועדון הקוראות של סלונה. זהו הספר הראשון שלה. אני מודה שמאד חששתי מה יהיה אם לא אתחבר אבל אני שמחה לספר לכם שאהבתי את הספר מהרגע הראשון. התחלתי ומייד נשאבתי. אני מאד אוהבת ספרים על מערכות יחסים, זוגיות, משברים וכמובן הפי אנד.

הסיפור עצמו מעניין לכל אורכו ויש בו תהפוכות והפתעות כל הזמן והכתיבה קולחת וזורמת. שאפו לרוית!

החיסרון לטעמי הוא ריבוי תיאורים ופירוט יתר שלעיתים הכבידו עלי את הקריאה השוטפת. משולבים בו תיאורים מפורטים הקשורים לתחום האופנה כגון פריטי לבוש וכן תיאורים מתחום האומנות הקשורים לתחום עיסוקה של הגיבורה. גם לתיאורי הסקס פחות התחברתי למרות שהם במינון הנכון ולא מפריעים למהלך העלילה.

העלילה:

אמה נשואה כבר מעל שלושים שנה ל"דני בוי", כך היא מכנה את בעלה. הוא מכנה אותה "אמה דרלינג". אמה כבר בת חמישים, היא חובבת אופנה ומנהלת בלוג. יש להם תאומים, בן ובת, בגיל העשרה. הנישואים של אמה חסרי תשוקה, אין כמעט סקס. היא מאד אוהבת את בעלה אבל הם מתנהלים כמו חברים טובים ששותפים לדירה.

המצב הכלכלי שלהם לא משהו. בעלה עובד קשה ואמה ממורמרת בעבודתה כאוצרת אומנות בגלריה, יש לה בוס שמזלזל בה ומונע ממנה קידום.

אמה מרגישה שהיא חייבת חופש. היא טסה לבדה לפריז ונתקלת במקרה בשדה התעופה בגבר אנגלי מרשים ומאד עשיר בשם ג'יימס. ג'יימס נדלק על אמה והיא לאט לאט מתאהבת בו. היא מוחמאת שמישהו סוף סוף שם לב אליה, מחמיא לה על יופיה ועל עבודתה ודואג לה. היא שוב מרגישה שווה כמו בעבר.

ג'יימס מצרף אותה לחברה שלו ושם, בעזרתו, היא מתקדמת מהר. עכשיו היא מנהלת תצוגות אופנה ומכירות פומביות והבלוג שלה מצליח מאד.

מעבר לקשרי העבודה, הם מנהלים רומן, הסקס ביניהם, לטענתה, הוא הכי טוב שהיה לה אי פעם. אמה מנהלת חיים כפולים, חלק מהזמן היא בחו"ל עם ג'יימס וחלק מהזמן היא בארץ עם משפחתה ובעלה.

ג'יימס מבקש ממנה לעבור לחיות איתו. הוא מאד רכושני ולוחץ על אמה להתגרש. דני בוי, מהצד השני, מתחנן שילכו לטיפול זוגי וינסו להציל את הזוגיות כי הוא עדיין מאד אוהב אותה.

לאמה יש שתי אהבות: האחת, חושנית וסוערת שיכולה בהחלט להבטיח לה ביטחון כלכלי בעתיד ושקט נפשי, השנייה בטוחה ומוכרת.

במי תבחר אמה? ובכלל, האם ניתן להחיות אהבה ישנה ותשוקה שאבדה?

סיפור על החשיבות של מימוש עצמי ועל זכותנו כנשים לחשוב גם על עצמינו, מה עושה אותנו מאושרות ומה טוב לנו, כי כשאנחנו מאושרות, זה מקרין על כל הסובבים אותנו.

אהבתי מאד את הסוף. למרות שלא האמנתי שסוף כזה אפשרי, זה בדיוק הסוף לו ייחלתי עבור אמה. ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

לאמה קליין מלאו חמישים. היא אשת קריירה, אוצרת אמנות ואם לבן ובת מתבגרים. היא יודעת להתלבש ועדיין יפהפייה, אך כבר לא מרגישה כך: בעיניה הגוף החטוב קמל, הזוהר הועם והערך העצמי התפוגג. שנים של נישואים שבהן התשוקה והריגוש העלו אבק, חלומות שנשכחו, בוס מתעמר ומלחמת קיום יום-יומית מביאים אותה לנקודת אל חזור.

פגישה מקרית עם גבר אנגלי בשדה התעופה מובילה אותה להרפתקה סוערת. הייתכן שקיבלה הזדמנות שנייה לאהבה ולתשוקה? האם תאהב את עצמה ותכיר שוב ביכולותיה, תמציא עצמה מחדש בחייה המקצועיים והאישיים? או שמא תראה באור חדש את שכבר יש לה?

בעל, אישה וגבר סוחפים אותנו למשולש אהבה לוהט ומרתק, הנע בין תל אביב, פריז ולונדון. על בחירות בין המוכר והבטוח לבין החדש והמסעיר, על גילוי עצמי והכוחות הטמונים בנו ועל כך שבכל גיל צריך זמן לאושר.

 

"זהו רומן רומנטי מודרני, לא שגרתי, הומוריסטי, עכשווי אך קורץ לקלאסיקה. הוא קצבי ושועט קדימה אך לעתים עוצר, לוקח נשימה עמוקה ומביט בנוסטלגיה אל העבר. החיים אינם צבועים בשחור לבן והבחירות בספר אינן בין טוב לרע קלאסיים. כל בחירה עשויה להיות טובה, אך לכל מהלך יש מחיר והשלכות. אמה קליין נמצאת בצומת דרכים, בעיצומה של הרפתקת חייה. היא חיה את הפנטזיה אך בניגוד למה שסיפרו לכם, היא לא ירח דבש." רוית ליפשיץ ציון

 

ביקורת ראשונה-

"'אהבותיה של אמה' הוא רומן סוחף שלא מרפה מהקורא לרגע. נשאבתי לתוך סערת הרגשות של הגיבורה מהעמוד הראשון וחיכיתי בנשימה עצורה לגלות לאיזה כיוון תבחר אמה קליין לנתב את חייה ואת חיי אהובי לבה."

שי סנדיק, מתרגם ומו"ל, הוצאת תמיר-סנדיק

 

על הסופרת-

רוית ליפשיץ ציון היא רומנטיקנית חסרת תקנה, מוזיקאית-פסנתרנית, המכורה לאופרה ולג'אז, חיית רשת חברתית ואוהבת מצלמה. לאחר כמעט עשור כדיילת אוויר באל על, תארים מתקדמים באמנות, מוזיקה ומנהל עסקים בין תל אביב לניו יורק ושבע עשרה שנות ניהול תקשורת שיווקית, פרסום ויחסי ציבור, יצאה לדרך חדשה ומאז היא "הכותבת – מילים בסגנון והשראה", המבטאת בבלוגים שלה את תשוקותיה ואהבותיה בנוגע לכל מה שחדשני בעולם הספרות, האופנה, העיצוב, האמנות והתרבות.

רוית נשואה ואם לתאומים בני שבע עשרה הממשיכים את דרכה האמנותית והמוזיקלית. גרה בגני תקווה אך נותרה תל אביבית בנשמה.

"אהבותיה של אמה" הוא רומן הביכורים שלה.

תגובות

תגובות