אהבה חופשית

תמונה של הספר אהבה חופשית

מחבר: טסה האדלי, הוצאה לאור: תכלת, תרגום: יסמין קלין, מס' עמודים: 265.

הסקירה שלי:

ספר מיוחד על אישה אמיצה שמחליטה לשבור את שיגרת החיים המסודרים שלה וללכת בעקבות הלב למסע גילוי עצמי ופריצת גבולות.

אני מודה שהחלק הראשון לא זרם לי אבל בהמשך חלה התפתחות מעניינת ומפתיעה וסיקרן אותי מאד מה יהיה הסוף ואיך הגיבורה תתמודד עם אותה הפתעה.

זה לא ספר רגיל עם עלילה ומתח ולכן לא כל אחד יתחבר אבל יש בו המון תובנות על החיים והוא משאיר הרבה מחשבות.

הסיפור מתרחש בלונדון של שנות השישים. משפחת פישר היא משפחה רגילה, זוג נשוי עם שני ילדים, שחיה חיי שגרה נוחים. האב עובד מדינה והאם, פיליס, עקרת בית ואם מסורה לילדיה.

יום אחד הזוג עורך ארוחת ערב בביתו ומזמין בן צעיר של חברים. כשפיליס נשארת לבדה עם הבחור הצעיר היא מרגישה משיכה והוא מנשק אותה. פיליס מתלהבת, היא מרגישה צעירה ונחשקת, משהו משתחרר ומתעורר אצלה ואחרי מחשבה היא מקבלת אומץ ומחליטה לעזוב הכל וללכת בעקבות ההתאהבות.

פיליס עוזבת את העולם המשעמם והשגרתי שלה ועוברת לדירה של הבחור הצעיר. היא רוצה להרגיש שוב נאהבת ולאהוב בחזרה, היא רוצה להתחיל לחיות מחדש ולהיות חופשייה אפילו אם זה כרוך באכזבות שתיאלץ לחוות בדרך החדשה.

איך בעלה וילדיה יתמודדו עם עזיבתה? מה פילוס תגלה? איך היא תתמודד עם הגילוי המפתיע? האם יש עתיד לקשר הזה עם הבחור הצעיר? האם היא תחזור לבעלה?

תקראו ותגלו.

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

זוהי לונדון הסוערת של שנות השישים. באוויר נישא ריח של התחלות חדשות, של אהבה חופשית, של חיים. אבל כל אלה חולפים מעל ראשה של משפחת פישר. אי שם, בפרברי העיר, ממשיכים בני המשפחה בחייהם הנינוחים: רוג'ר הוא עובד מדינה, רעייתו פיליס היא עקרת בית מסורה ואמא למופת.

אבל בליל קיץ חם אחד, כל זה משתנה. בנם של ידידי המשפחה מגיע לביקור נימוסין, ולאחר ארוחת הערב, בחושך, בגינה המטופחת, הוא אוחז בפיליס, שגילה כפול מגילו, ומנשק אותה.

הנשיקה היא רק נשיקה, אבל כמו באגדת ילדים – היא גם סם החיים ופיליס מתעוררת באחת מתרדמת הפרברים שלה. לפתע, היא אינה יכולה עוד. משהו בה ניצת, משתחרר, סוער. תשוקה חדשה מציפה אותה כמו גם הבנה פתאומית של העולם הסובב אותה – כסף, אינטרסים, עוולות. היא מרגישה שהיא חייבת לעשות מעשה.

אהבה חופשית הוא ספר על התעוררות ופריצת גבולות, על ניסיון נואש אך מעורר כבוד לסחוט עוד טיפת חיים מהחיים האלה, למרוד, להרגיש שוב, לאהוב, וגם ליפול.

ספריה של טסה האדלי זכו לשבחי הביקורת העולמית וכן להצלחה במדינות רבות. אהבה חופשית הוא ספרה הראשון המתורגם לעברית.

תגובות

תגובות