אהבה בחמש מערכות

תמונה של הספר אהבה בחמש מערכות

מחבר: דניאלה קרין, הוצאה לאור: כתר ספרים, תרגום: נועה קול, מס' עמודים: 254.

הסקירה שלי:

ספר מיוחד, על חמש נשים שונות מאד זו מזו, כולן בשנות השלושים לחייהן וכולן מתמודדות עם משברים בחיים הקשורים למערכות היחסים שכל אחת מהן מנהלת.

כל אחת מנסה לנהל בהצלחה את חיי השיגרה שלה, משפחה ועבודה, תוך כדי התמודדות עם הקשיים בזוגיות.

הן לא מכירות אחת את השנייה אבל קשורות בקשר נסתר ומשפיעות בדרך עקיפה אחת על חיי השנייה.

האירועים בספר מתרחשים בגרמניה בעיר לייפציג. הספר בנוי מחמישה חלקים כאשר בכל חלק מסופר על דמות אחרת והאתגר עימו היא מתמודדת.

ברידה – מנהלת חיי משפחה תובעניים ומנסה במקביל לכתוב רומן. היא עזבה גבר שמאד רצתה ועכשיו כשהוא בזוגיות, היא מגלה שהיא שוב רוצה אותו.

פאולה – השתחררה לא מזמן מנישואים לא מאושרים וללא אהבה ומנסה, במקביל לעבודתה בחנות ספרים, לנהל זוגיות פרק ב' מוצלחת יותר.

יודית – רופאה שעובדת מסביב לשעון ובמקביל מנסה למצוא את האחד שלה באתרי ההיכרויות.

יורינדה – שחקנית שנשואה לגבר שהיא לא אוהבת ומגלה שהיא בהריון לא רצוי.

מאליקה – אחותה הרווקה של יורינדה שחולמת על גידול ילד משלה. היא מאוהבת דווקא בגבר לא מושג שמנהל זוגיות עם אישה אחרת.

כל פרק מעניין בפני עצמו, כל דמות מורכבת ושונה מהאחרת. הכתיבה ריאליסטית בלי פרטים מיותרים והיא מאד זורמת.

הספר דן באתגרים היומיומיים שאיתן נאלצות הנשים בימנו להתמודד כמו: ניהול מערכות יחסים, בדידות בקשר זוגי לא מוצלח, בדידות ברווקות  וכמיהה לאהבה וזוגיות, גירושין, קנאה, בגידה, אהבה והורות.

הספר מראה כיצד כל אחת מחמש הנשים שואפות ומלאות תקווה להצליח לנהל חיים מלאים תוך התמודדות עם האתגרים הלא פשוטים האלה של חיי היומיום.

לאט לאט מתגלה הקשר בין הנשים, התחרות ביניהן וההשפעה של אחת על חיי האחרת בלי שהן אפילו מודעות לכך.

ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

בגרמניה של היום, בעיר לייפציג, חמש נשים בשנות השלושים לחייהן ניצבות על פרשת דרכים. כל אחת מהן מתמודדת עם אתגרים רגשיים הקשורים למערכות היחסים שהיא מנהלת בזמן שהיא נאבקת להפיק את המרב ממה שמזמנים לה החיים.
בְּרידָה מתקשה לשלב בין התובענות של חיי המשפחה לרצונה להתמסר לכתיבת רומן; פאולה, שעובדת בחנות ספרים ונחלצה מנישואים אומללים, מתחילה פרק ב' מפוכח יותר; יודית הרופאה עובדת מסביב לשעון, ובזמן הפנוי המועט שעומד לרשותה משוטטת באתרי היכרויות ומתבוננת בגברים שם באותה העין שבה היא בוחנת סוס רכיבה שברצונה לקנות; יוֹרינדֶה, שחקנית שנשואה לגבר הלא הנכון, מגלה לדאבונה שהיא בהיריון; ואילו אחותה מאליקה, שמעולם לא הקימה משפחה, היא זו שחולמת על ילד.
ביד בוטחת ובסגנון ריאליסטי, דניאלה קְרין (1975) מכוונת את נתיבי חייהן של החמש. היא גורמת להם לחצות זה את זה, להתחרות ולהשפיע זה על זה, לרוב בלי שלגיבורות עצמן יש מושג על כך. היא מיטיבה לתאר את הבדידות הקיומית המלווה את החיים לצד האדם הלא נכון או כשהחיים לבד אינם פרי בחירה.
הרומן אהבה בחמש מערכות, שזכה להצלחה מסחררת בגרמניה וזכויות התרגום שלו נמכרו לשפות רבות, מציף את התקוות, השאיפות והאתגרים, שמעצבים את עולמן של נשים בימינו, ומציע מבט אינטימי על אימהות, הורות, נאמנות, בגידה וגירושין.

"כל אחד מקוראי הספר ימצא בו משהו שידבר אל ליבו."
לייבררי ג'ורנל

"קרין מרשימה ביכולת שלה לתאר חמש נשים שונות כל כך."
אייריש טיימס

תגובות

תגובות