אהבה באיומי רובה

תמונה של הספר

מחבר: ניקולאס באטלר, הוצאה לאור: ידיעות ספרים, תרגום: שרון פרמינגר, מס' עמודים: 334.

הסקירה שלי:

ספר מקסים, נהניתי מכל רגע של קריאה. סיפור שבמרכזו נבחן המושג “חברות”.

 הסיפור הוא על ארבעה חברי ילדות שגדלו בויסקונסין שבשיקגו. כשהתבגרו, כל אחד פנה לדרכו.

 הנרי התחתן עם חברת ילדות ונשאר בויסקונסין ונולדו לו שני ילדים. קיפ מתעסק בהשקעות בבורסה ונהיה עשיר. רוני היה כוכב רודיאו, עבר תאונה והוא פצוע נפשית ולי הוא כוכב רוק מפורסם ומצליח.

 עכשיו קיפ מתחתן ומזמין את חבריו לחתונתו. הארבעה מתאספים בעיירת ילדותם ומגלים כי הרבה דברים השתנו ביניהם. יש המון מתחים ביניהם, סודות שנשמרו עד היום, שקרים ואפילו בגידות.

 סוד אחד גדול שמעורבים בו שניים, מתגלה להנרי וחשיפתו עלולה לפגוע בחברות העמוקה שביניהם.

 הסיפור עובר בין עבר להווה כאשר כל פרק מסופר מפי דמות אחרת. כל אחד מהם חושב שהדשא של חברו ירוק יותר אבל הכל רק למראית עין.

 הנרי שקוע בחובות וחייב לעבוד קשה כדי לפרנס את משפחתו, לי בודד מאד למרות התהילה והפרסום שאופפים אותו, רוני פצוע נפשית ובודד וקיפ מתחתן אבל חיי הנישואין לא פשוטים בכלל.

 סיפור מרגש על נאמנות, חברות, שייכות ואהבה. ממליצה בחום!

תקציר, כפי שמופיע בגב הספר:

הנרי, קיפּ, רוני ולי גדלו יחד במרחבים הכפריים של ויסקונסין. ארבעתם ינקו מאותם השורשים, אולם כל אחד מהם פנה לדרך משלו. הנרי נשאר לחיות ולעבוד בחווה המשפחתית ונשא לאישה את אהבתו הראשונה; קיפּ הרוויח מיליונים בבורסה של שיקגו; רוני נעשה כוכב רודיאו; ואילו לי נהפך לכוכב רוק מפורסם וזכה לתהילה ולשברון לב במידות שוות.

עתה, בשנות השלושים לחייהם, הם מתקבצים בעיירת הולדתם לרגל חתונתו של קיפּ. כל אחד מהם מקווה למצוא נחמה בחיק חבריו, אולם עד מהרה מתברר להם שאי-אפשר להחזיר את הגלגל לאחור: מתחת לרחשי השמחה וההתרגשות על האיחוד המחודש מפעפעים מתחים ויריבויות ישנות, וסוד אחד שעלול לקרוע לגזרים נאמנויות שנדמה כי חושלו באש.

אהבה באיומי רובה הוא רומן מרגש ומעורר מחשבה על הדברים החשובים באמת – אהבה ונאמנות, חברוּת ותחושת שייכות. בכנות ובאלגנטיות טווהניקולס באטלר עלילה אשר מחלחלת אל לב הקוראים כמו מים זכים ומעלה שאלות מהותיות כמו: האם אפשר באמת לחזור הביתה ומה אנחנו מרוויחים או מפסידים כשאנחנו פורשים כנפיים ויוצאים אל העולם הגדול.

"רומן שבמרכזו פועם לב ענקי." The New York Times

"מבריק מכל בחינה. מכתב אהבה לילדוּת ולחברוּת… ספר חובה!" People

"מסוג הספרים שמשקמים את האמון במין האנושי." Toronto Star

תגובות

תגובות